Pytania

Najczęściej zadawane pytania.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, wyślij je do nas za pomocą formularza kontaktowego na tej stronie.

Co to jest DHA?

DHA (lub kwas dokozaheksaenowy) jest jednym z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ω-3. Są one bardzo ważne dla niemowląt w okresie wzrostu, ale organizm nie potrafi ich sam wytworzyć i dlatego muszą być przyjmowane z pożywieniem. Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do pełnego i szybkiego przekazywania sygnałów nerwowych z jednego neuronu do drugiego. DHA jest często określany jako niezbędny budulec mózgu, a także znajduje się w dużych ilościach w siatkówce oka, wpływając tym samym na ich funkcjonowanie i rozwój.

Dlaczego nowa seria Kendamil nosi nazwę DHA +

Nowa formuła Kendamil zawiera większą ilość substancji zwanych DHA-LCP i AA-LCP, ponieważ rozporządzenie Unii Europejskiej (UE 2016/127) zawiera, iż od lutego 2020 r. wszystkie preparaty dla niemowląt i preparaty do dalszego żywienia niemowląt muszą zawierać 20-50 mg DHA-LCP/100 kcal. Kwas arachidonowy (AA-LCP) pozostał opcjonalnym składnikiem, jednak zalecany jest ich stosunek 1:1 lub 1:2. Produkty dla niemowląt Kendamil są w pełni zgodne z rozporządzeniami UE.

Jaka jest różnica między zwykłym mlekiem modyfikowanym a mlekiem Kendamil?

Większość MM dostępnych na naszym rynku zawiera odtłuszczone mleko i tłuszcze roślinne. Powodów jest wiele, a jednym z nich jest oszczędność. Mleko Kendamil jest produkowane z pełnego mleka krowiego z lokalnych gospodarstw w Cumbrii i Lake District, chronionym obszarze parku narodowego w Wielkiej Brytanii. Kendamil nie zawiera oleju palmowego, oleju rybnego, soi ani GMO.

Dlaczego mleko pełnotłuste jest dobre dla mojego dziecka?

Zbadaliśmy, dlaczego wszystkie odtłuszczone mleko modyfikowane dla niemowląt zawierają 25-30% tłuszczów roślinnych, podczas gdy tłuszcze te są używane głównie do gotowania i produkcji mydła. Mleko matki zawiera ponad 51% nasyconych tłuszczów zwierzęcych. 20 lat temu preparaty dla niemowląt zawierały również mleko pełne. Zapytaliśmy: „Dlaczego to się zmieniło?” I otrzymaliśmy odpowiedź „Aby zaoszczędzić pieniądze.” Nasza wiedza i dalsze badania skłoniły nas do powrotu do mleka pełnego ze mniejszą ilością oleju.

Czy moje dziecko po wypiciu mleka pełnotłustego Kendamil nie przybierze na wadze?

Nie przybierze. Twoje dziecko w mleku Kendamil otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ponieważ jest jak najbardziej zbliżone do mleka matki. Mleko pełnotłuste zawiera 26% tłuszczu i 74% białka. Aktualne badania pokazują, że nadmierne spożycie białka w okresie niemowlęcym zwiększa obciążenie nerek i może prowadzić do ryzyka nadwagi i otyłości w późniejszym życiu.

Jaka jest różnica między podstawową serią Kendamil a serią BIO/Organic?

Obie serie – zarówno podstawowa, jak i BIO/Organic – produkowane są z pełnotłustego mleka krowiego. Mleko BIO lub Organic pochodzi z lokalnych gospodarstw BIO, które są mniejsze i posiadają certyfikat ekologiczny. Te ekologiczne gospodarstwa są bardziej przyjazne dla środowiska i stosują wyłącznie nawozy organiczne, krowy poruszają się tu nawet 200 dni w roku na otwartych pastwiskach. Seria organiczna jest odpowiednia również dla dzieci z alergią, egzemą i skłonnością do kataru siennego.

Czy Kendamil nadaje się również dla alergików?

Tak, Kendamil nie zawiera oleju palmowego, oleju rybnego, GMO ani soi. Tłuszcz zwierzęcy jest znacznie bardziej strawny niż tłuszcze roślinne, dlatego Kendamil nadaje się również dla dzieci z bardziej wrażliwym układem pokarmowym. Nadaje się nie tylko dla dzieci z alergią na białko mleka krowiego lub z nietolerancją laktozy.

Dlaczego mleko Kendamil NIE ZAWIERA oleju palmowego?

Przegląd dowodów z dziewięciu badań wykazał również, że stosowanie oleiny palmowej (płynnego składnika oleju palmowego) w preparatach dla niemowląt może mieć niezamierzone konsekwencje, w tym zmniejszone wchłanianie jelitowe tłuszczów i wapnia. Stosowanie oleju palmowego niekoniecznie byłoby etyczne, zwłaszcza że może sprzyjać masowemu wylesianiu rodzimych lasów na obszarach, na których uprawia się palmę olejową.

Dlaczego mleko Kendamil NIE ZAWIERA oleju rybiego?

Ryby są obecnie jednym z powszechnych alergenów, więc zdecydowaliśmy się na alternatywę. Omega-3 z DHA (kwas dokozaheksaenowy) pozyskiwana jest z naturalnych wodorostów. Chociaż większość ludzi wierzy, że ryby wytwarzają własne kwasy omega-3, to algi w ich diecie czynią je bogatym źródłem tych kwasów. Stosowanie naturalnych wodorostów zapewnia wyższą jakość kwasów omega 3 (kwasy). Kolejną zaletą mleka Kendamil jest jego wyjątkowy aromat, ponieważ nasze testy pokazują, że wodorosty nie posiadają intensywnego zapachu i nie psują się tak jak mieszanka tłuszczów rybnych. Ta alternatywa dla oleju rybnego jest pozyskiwana z odnawialnych i zrównoważonych źródeł, pomagając uratować cenne światowe zasoby owoców morza.

Dlaczego mleka Kendamil nie zawierają probiotyków?

Producent celowo nie dodaje probiotyków do mleka. Te żywe bakterie pozostają niezmienione w postaci suchej tylko przez rok, podczas gdy wygaśnięcie mleka wynosi dwa lata. W przypadku produktów o tak długim okresie przydatności do spożycia probiotyki mogą nie być już w pełni skuteczne. Producent mleka Kendamil nie uważa za sprawiedliwe, aby matki płaciły za coś, czego nie może w 100% zagwarantować w przypadku produktu o tak długim okresie przydatności do spożycia.

Dlatego zalecamy dodawanie kropelek probiotycznych do mleka. Można je kupić w każdej aptece.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy, że zapytaliście.

    Warunki i zasady użytkownika
    Top