Olej palmowy może być przyczyną zaparć
16. 12. 2019

Olej palmowy może być przyczyną zaparć

Zaparcia są jednym z najczęstszych skutków ubocznych stosowania oleju palmowego. Podczas trawienia, olej palmowy może zamienić się w pienistą, podobną do mydła substancję w żołądku, która następnie objawia się jako nietolerancja laktozy. "W świetle tych odkryć zrozumiałam, dlaczego w przeszłości widziałam tak wiele dzieci cierpiących na zaparcia, kolkę i objawy nietolerancji laktozy. Niestety, nie jest to tylko problem, który nęka dzieci, ale także ich rodziców, którzy z powodu tych problemów nie śpią przez całą noc" - mówi położna, opiekunka i trenerka rodzicielstwa Katie Hilton. Jako profesjonalistka w dziedzinie opieki nad dziećmi, Katie Hilton została ostatecznie zapoznana z wolnymi od oleju palmowego produktami Kednamil, których recenzje i inne wnioski można znaleźć poniżej.

Istnieją różnice między markami

Jako położna, opiekunka i trenerka rodzicielstwa Katie Hilton pracowała z setkami rodziców, więc oprócz wiedzy teoretycznej zdobyła wiele cennych doświadczeń z pierwszej ręki. Poprosiliśmy ją o podzielenie się z nami tymi, które dotyczą preparatów do początkowego żywienia niemowląt. "Tak, rodzice często kontaktują się ze mną z pytaniami o sztuczne jedzenie dla dzieci. I w przeszłości często polecałem im jedną z najbardziej znanych marek na rynku. Jednak w momencie, gdy odkryłam Kendamil, zrozumiałam różnicę między markami, a zwłaszcza różnicę w składzie ich mleka. Z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że bardzo żałuję, że byłem tak zaślepiony moim zawodem, że nawet nie przyjąłem do wiadomości, że moja rekomendacja mogła być błędna. Żyłam z założeniem, że polecam rodzicom najlepszą sztuczną formułę.

 

Mleko pełnotłuste jest dobrą bazą

Odkąd zaczęłam współpracować z Kendamil, nauczyłam się, jak ważne jest karmienie dziecka sztucznym mlekiem, którego podstawą jest mleko pełne. Po prostu wszystkie inne mleka na rynku używają obecnie odtłuszczonego mleka do ich produkcji, głównie dlatego, że są tańsze w produkcji. Jednakże badania wykazały, że mleko pełne oferuje wiele korzyści dla dzieci. Główne z nich to większa ilość energii, która jest wykorzystywana do wzrostu i rozwoju dziecka, a także łatwość trawienia. Mleko pełne ma między innymi bardziej naturalny i słodszy smak, co sprawia, że dzieci lepiej je przyjmują i po 12 miesiącach bez problemu przechodzą na prawdziwe mleko krowie.

Pełne mleko krowie, które znajduje się w wielu produktach Kenamil, pochodzi z brytyjskich gospodarstw w Cumbrii i Lancashire w Lake District i jest jedynym brytyjskim mlekiem, któremu przyznano znak Red Tractor. Jest to znak, który może być przyznawany tylko żywności wyprodukowanej w Wielkiej Brytanii, a jego podstawą są surowe normy jakościowe od samego początku wprowadzenia, poprzez przetwarzanie, aż do umieszczenia na półce.

Bez oleju palmowego!

Kiedy zaczynałem pracę z Kendamil, miałem bardzo małą wiedzę na temat oleju palmowego. Ze wstydem muszę jednak przyznać, że to, co wiedziałem, pochodziło głównie od mojego syna, który często wracał ze szkoły i opowiadał mi historie o niszczącym wpływie produkcji oleju palmowego na środowisko. Potem, gdy otrzymałem więcej wiedzy od zespołu Kendamil, byłem w szoku. Olej palmowy jest uważany za olej kontrowersyjny nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również z powodu niszczenia przyrody - a dokładniej z powodu uprawy drzew palmowych potrzebnych do jego produkcji. Olej palmowy zawiera duże ilości tłuszczów nasyconych, które w dłuższej perspektywie mogą być szkodliwe dla układu sercowo-naczyniowego człowieka. Niestety, zawiera go ponad 50% produktów, które obecnie powszechnie stosujemy, w tym niektóre mleka dla niemowląt.  Jednym z jego najczęstszych skutków ubocznych są zaparcia. Po strawieniu w żołądku może zamienić się w pienistą, podobną do mydła substancję, która następnie objawia się symptomami podobnymi do tych, które występują w przypadku nietolerancji laktozy. W świetle tej wiedzy zrozumiałam, dlaczego w przeszłości tak często spotykałam się z dziećmi cierpiącymi na zaparcia, kolki i objawy nietolerancji laktozy. Niestety, nie tylko same dzieci cierpią z tego powodu, ale również ich rodzice, którzy z tego powodu nie śpią po nocach. Dlatego też postanowiłam rozpowszechnić informacje na temat oleju palmowego, szczególnie wśród rodziców, aby zrozumieli, jak ważne jest zwracanie uwagi na swoje wybory żywieniowe. Chcę przekazać im przesłanie, jakie marka Kendamil wkłada w swoje produkty.

Omega-3 i -6 z roślin

Kendamil w wielu swoich produktach stosuje również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są wyłącznie pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są odpowiednie dla wegetarian. Pochodzą one z czystych wodorostów, a nie z oleju rybnego, co również znacznie zmniejsza ślinienie się u noworodków. W rzeczywistości badania wykazały, że wiele niemowląt ma duże trudności z trawieniem oleju rybnego, co objawia się wymiotami. Jednakże, gdy do produkcji tych ważnych substancji wykorzystuje się wodorosty, ich czystość jest również wyższa. I chociaż proces ten jest trudniejszy i droższy, okazuje się, że jest to właściwa droga. Kendamil produkuje również inne produkty o podobnej idei. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować najwyższą jakość pokarmu dla naszych milusińskich.

Cookies
Top