Ocenění pro kozí mléko Kendamil
Kendamil Mleko kozie zdobyło prestiżową nagrodę jakości w Brukseli
12. 04. 2021

Kendamil Mleko kozie zdobyło prestiżową nagrodę jakości w Brukseli

Zespół 80 niezależnych międzynarodowych sędziów przyznał mleku koziemu Kendamil prestiżową nagrodę Monde Selection Grand Gold Prize 2021. Kryteria oceniane przez ekspertów obejmują nie tylko właściwości sensoryczne, ale także jakość, skład i zgodność z międzynarodowymi normami lub wymogami prawnymi.

Kendamil Kozie mleko zyskało przychylność jury między innymi dzięki swoim zaletom. Należą do nich lekkostrawny tłuszcz mleka koziego, większa ilość szybko wchłanianych średniołańcuchowych trójglicerydów jako szybkie źródło energii, naturalnie wyższa zawartość niektórych witamin, a przede wszystkim fakt, że jest ono oparte na mleku kozim A2, bez problematycznej β-kazeiny A1 występującej w mleku krowim i związanej z alergiami.

Oczywiście ważną rolę odegrał również proces produkcji kontrolowany przez Red Tractor. Od 1961 roku, pod auspicjami Międzynarodowego Instytutu Wybierania Jakości w Brukseli, w Belgii, nagroda Monde Selection jest przyznawana napojom, żywności lub produktom kosmetycznym, które przejdą rygorystyczne testy. Jest to jedyny sposób na zdobycie nagrody jakości, która w świecie żywności jest porównywana do gwiazdek Michelin przyznawanych hotelom, a która ułatwia konsumentom poruszanie się po rynku i znalezienie produktów wysokiej jakości. Produkty mają szansę na zdobycie brązowej, srebrnej lub złotej nagrody, ale tylko najlepsze produkty otrzymają nagrodę Grand Gold. A w tym roku wygrało je właśnie Kozie Mleko Kendamil!

Cookies
Top